Ліквідаторів аварії на ЧАЕС селища Нового вшанували пам’ятною ходою і покладанням квітів

Сьогодні, 26 квітня, у смт. Новому відбулися пам’ятна хода та мітинг з нагоди 32-ої річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. У заході взяли участь керівники селищної влади, депутати, ліквідатори аварії, вдови загиблих “чорнобильців”, молодь та громадськість селища.

Хода розпочала свій рух від ценру селища у напрямку пам’ятника Жертвам Чорнобиля, де відбулось покладання квітів і мітинг. Учасники мітингу – реквієму вшанували хвилиною мовчання загиблих під час аварії на Чорнобильській АЕС.

На зустріч із чорнобильцями ми приходимо кожен рік.

Зустрічаємось 26 квітня, спілкуємось, ділимося враженнями, – зазначив голова первинної організації,ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Олександр Сергійович Шаров. На жаль в нашій чорнобильській родині сталася біда – 23 квітня  2018 року померла Ярошенко Світлана  Олесіївна жінка, яка приймала безсередню участь у ліквідації Чорнобильської трагедії, всі присутні  на заході вшанували пам’ять померлої, хвилиною мовчання.

В приміщенні ЦДЮТ «Центр-Юність»  селищний голова Сергій Денисенко та  секретар селищної ради Ірина Огаль  зустрілися з ліквідаторами наслідків Чорнобильської аварії та дружинами, чиї чоловіки загинули внаслідок цієї катастрофи.

– Ми також пам’ятаємо, якою гіркою ціною дісталась безпека не тільки для України, а й для більшої половини Європи. Поки ми живемо, у нашій пам’яті та думках завжди буде неперевершений подвиг українського народу, який ціною життя своїх найкращих представників врятував світ від ядерної катастрофи.

– Ваша мужність, принциповість, гостре відчуття справедливості – яскравий приклад, як треба любити свою країну, рідну землю. Як зараз, теж у нелегкі для України часи, на справжньому полі бою кращі сини захищають свободу і незалежність рідної землі, – зазначив у вступному слові Сергій Денисенко. – Тому ми всі повинні жити в єдності, порозумінні, дорожити державою. Щоб ніколи таке страшне екологічне лихо не повернулося на нашу землю.

З нагоди відзначення 32-х роковин Чорнобильської катастрофи вдовам ліквідаторів та ліквідаторам аварії на ЧАЕС від Новенської селищної ради та виконавчого комітету, депутатів Новенської селищної ради сьомого скликання вручили матеріальну допомогу. Під час концерту, для ліквідаторів наслідків аварії  виступили вихованці ЦДЮТ «Центр-Юність»  з концертною програмою, привітали ліквідаторів  гурт «Червона калина», керівник Нонна Альбертівна Голіченко, акомпаніатор  Микола Павлович Сухоребрий.