Нам не забути днів війни

22 червня 2017 року в селищі Новому біля Обеліску Слави відбувся мітинг-реквієм «Нам не забути днів війни», присвячений Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Мітинг підготовлений і організований Новенською селищною радою, а ведуча — ветеран культосвітньої роботи, почесна громадянка селища Нового – Махоріна Віра Іванівна душевними словами розповідала про роки небаченої людської мужності і стійкості : «До останнього патрону, до останнього подиху».

При підготовці до мітингу завідуюча бібліотеки-філії №17 Салтан К.В. надала селищній раді інформацію про те, що кропивницький історик-краєзнавець Даценко В.В. дослідив і вияснив імена тих 41 воїнів, які до цього вважались невідомими,тому наразі стоїть питання про внесення змін у списки похованих під Обеліском Слави.

У своїх виступах голова селищної ради Денисенко С.П. та секретар селищної ради Огаль І.П. згадали про героїчну мужність тих, хто відстоював честь і незалежність нашої Батьківщини і лише Обеліск Слави нагадує нам, що на цьому місці 76 років тому були руїни і попелища. Трагічного літа 1941 року трудівники сіл готувалися збирати урожай ранніх зернових, який обіцяв бути надзвичайно високим, діти готувалися відпочити і оздоровитись під час літніх канікул. У мирних людей були свої мрії і плани на майбутнє. Але вибухнула війна і настали дні тривог, розгубленості, втрат і горя, яке не минуло жодну сім’ю.

Присутні на мітингу жителі селища – від юних новенців до людей поважного віку, затамувавши подих, слухали гіркі спомини живих свідків тих жахливих подій.

Участь у Другій світовій війні назавжди залишилась в пам’яті дійсного героя-захисника Вітчизни, голови ветеранської організації селища Нового Бодашка В.С. На мітингу Василь Савелійович, як завжди, з болем розповів про те, як він відгукнувся на заклик захищати рідну землю і став поряд з тисячами і сотнями тисяч добровольців. Свою службу він розпочав сапером при танковій частині, потім пройшов перепідготовку на механіка-водія для обслуговування нових танків. Важке поранення на Одері та лікування майже на цілий рік затримало його повернення додому. Ветеран щиро подякував керівництву селищної ради за всіляку підтримку та допомогу.

Ведуча мітингу Махоріна В.І. оголосила хвилину мовчання в пам’ять про загиблих воїнів Другої світової війни і всі присутні завмерли в повній тиші. Потім в цій тиші пролунали дзвони місцевої православної церкви Святителя Миколая Чудотворця , як молитва до Бога про мир та злагоду на нашій землі.

Голова ветеранської організації Ємець Л.В. промовила задушевні слова про прагнення українського народу до миру, спокою та щасливого майбутнього,добрим словом згадала про теперішніх героїв учасників бойових дій, воїнів (АТО).

Віра Іванівна Махоріна розповіла про особливості селищної організації ветеранів-інвалідів, учасників бойових дій, бо в ній не лише бойові служиві, а й діти війни, які пройшли через катівні і німецькі концтабори. Серед них і Микола Григорович Шаров. Щемлива розповідь про дитинство, опалене війною, про дворічне перебування з мамою і сестрою в німецькому концтаборі не залишила байдужими присутніх. Сталося так, що повоєнна доля тісно переплелася з Кіровоградщиною і вже понад 55 років Микола Григорович живе і працює в селищі.

Вшанувати пам’ять тих, хто ціною свого життя наближав Перемогу над нацизмом прийшли заслужені працівники культури України, засновники і керівники школи естетичного виховання “В гостях у казки” Русул Микола Іванович та Русул Ірина Василівна.

Ірина Василівна розповіла хвилюючу історію про своїх дідусів:

Степанова М.К., Героя Радянського Союзу та Лозового П., фронтовика , які пройшли героїчний шлях боротьби з ворогом.

Селище Нове надзвичайно багате на талановитих людей. Поетичне слово завжди було нескореною зброєю, емоційно насичені рядки ніколи не залишають слухачів байдужими. На мітингу біля Обеліску Слави член літературного об’єднання «Парус» Валентина Лазарівна Саєнко прочитала хвилюючі рядки своєї поезії. Вірш «Обеліск» написаний мовою серця, мовою любові до життя. Ми мусимо знати минуле, не забувати ціну війни і перемоги для того, щоб жити в тому майбутньому, про яке ми мріємо.

Ведуча мітингу Махоріна В.І. звернулась до присутніх зі словами вдячності за участь в урочистостях та побажала усім миру, добра і злагоди.

Мітинг закінчився покладанням квітів до Обеліску Слави.