Молодість з присмаком пороху й сльози

9 травня 2017 року об 09.40 годині відбувся урочистий мітинг«Молодість в солдатській шинелі», присвячений Дню пам’яті та примирення і 72-ої річниці Великої Перемоги  над нацизмом у Другій світовій війні біля Обеліска Слави за участю представників органів  місцевого самоврядування, міського та селищного депутатського корпусу, ветеранів, інвалідів та учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни, учнів навчальних закладів, трудових колективів, підпорядкованих Новенській селищній раді, жителів та гостей селища.

Урочистий мітинг розпочали панахидою настоятель храму Святого Миколая Чудотворця Мерлікійського протоієрей Роман Петренко та протоієрей Олександр Кривко з молитвою про світлу пам’ять за всіх полеглих, бажали всім присутнім жити в мирі і злагоді зі своєю душею, мати мирні помисли й діяння.

Зі словами привітаньдо  ветеранів, учасників трудового фронту, інвалідів Великої Вітчизняної війни та всіх присутніх звернулися селищний голова Сергій Павлович Денисенко та депутат міської ради Валентина Яремчук, які відзначили неоцінений подвиг кожного захисника, учасника бойових дій Другої світової та захисників кордонів України сьогодні, які продовжують виконувати сьогодні синівський обов’язок.

Пам’ять – це категорія вічна. Після  закінчення Другої світової війни вже минуло 72 роки.На сьогоднішній день в місті проживає багато учасників Великої Вітчизняної війни і прикрим залишається той факт, що з кожним роком все частіше і частіше завершуються фронтові сторінки життя зовсім молодих на той час людей.

Ведучий урочистого мітингу «Молодість в солдатській шинелі» завідуючий відділом організаційно-масового Куроп’ятник Л.М. зазначила про великий внесок  дорослих, підлітків, дітей у наближенні переможного дня, навіть якщо ця справа, на перший погляд, здавалася незначною. Серед визначних постатей років Великої Вітчизняної війни, які проживали серед нас, згадали про ветерана війни, активного діяча у громадській роботі, який впродовж 15 років очолював раду організації інвалідів та учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни селища Нового,   нагороджений орденами Вітчизняної війни І ступеня, “Червоної зірки”, “Знаком Пошани”, “За мужність” III ступеня та багатьма іншими, почесний громадянин селища Нового, про якого на сторінках газети обласного рівня «Народне слово» написано: «Він не був героєм, але сумлінно виконував  заповіт солдата-визволителя: стояти мужньо – до Перемоги». Ці слова про Миколу Васильовича Яценка,два роки потому 28 квітня трагічно пішов з життя.

Жителі та гості селища мали нагоду почути напутні слова єдиного живого ветерана Великої Вітчизняної війни, який служив  у танкових військах, брав участь у визволенні Будапешта та у війні з Японією, нагороджений чотирма орденами та більш, ніж двадцятьма медалями, має майже 60 років трудового стажу, а в 1999-му році йому було присвоєне звання “Почесний громадянин селища Нового”. Сьогодні ветеран виконує обов’язки голови ради організації учасників бойових дій та інвалідів Великої Вітчизняної війни селища Нового Василь Савелійович Бодашко. До його виступу долучились учасники та інваліди бойових дій Великої Вітчизняної війни, діти війни. Зі словами привітань з 72-ю річницею Великої Перемоги і подякою до депутата Верховної Ради України Станіслава Березкіна та виконавчого комітету Новенської селищної ради за моральну і матеріальну підтримку учасників та інвалідів Великої Вітчизняної війни  звернулася голова ради ветеранів селища Нового  Лариса Володимирівна Ємець. Після виступу була організована світлина Пам’яті бойових побратимів.

Приємно зазначити, що учні ЗОШ ІІ – ІІІ ступенів № 10 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області Зазимко Дарина та Осадчук Анастасія  взяли активну участь у проведенні урочистостей: прочитали авторський вірш бабусі Зазимко Дарини, учениці 6-А класу, вірш «Останнє слово», який затамував подих присутніх про дивовижний вчинок підлітка,  піднесли зірку Пам’яті до підніжжя Обеліска Слави, а вокальний гурт «Джерельце» та солістка гурту Момот Єлизавета виконували пісні патріотичного спрямування.

З вдячністю за відвойоване мирне небо вихованці народного художнього колективу України театру танцю «В гостях у казки» протягом мітингу несли почесну варту біля Обеліска Слави, а школярі, жителі та гості селища  вітали  ветеранів квітами, обіймами, словами вдячності за світле майбутнє, вшанували пам’ять покладанням   гірлянди до підніжжя пам’ятної стели, хвилиною мовчання та відчули відлуння еха Перемоги.

Переможну весну 2017 року увінчали концертною частиною, в якій взяли участь  народний художній колектив України театр танцю «В гостях у казки», вокальний гурт «Джерельце» (керівник Вощенко Т.В.), учень школи мистецтв Скрипка Сергій (викладач Русавська Л.В.).

Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за Ваш безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні.

Ми у вічному боргу перед  обірваною війною юність,  зразками мужності, силою духу, самопожертвою наших дідів і прадідів.Ми маємо пам’ятати вічно про переможців найжорстокішої війни. Про це говоритимуть і нагадуватимуть світлини минулих поколінь.

Прийшов час завмерти і озирнутися в минуле. Озирнутися на тих, кого зараз немає, хто з каменя дивиться на нас з висотисвоїхпам’ятників.

Зупинись! Ніколи не проходьбайдужеповзгранітноїстіни, на якій визолоченими буквами вписані імена тих, хто поліг на полі бою, закатований у концтаборах, спалених, повішених, знищених, але не скорених.

Зупинись — постій мовчки — згадай…

І за традицією новенчани мали можливість милувалися товариською зустріччю футбольних команд на стадіоні «Металург» об 11.00 годині.

Вітаємо з Днем Перемоги, бажаємо міцного здоров’я, родинного благополуччя, довгих літ щасливого та мирного життя.

Завідуючий відділом
організаційно-масовим
школи естетичного виховання
«В гостях у казки» Куроп’ятник Л.М.