Новенці мають розуміти загрози епідемії африканської чуми свиней і знати, як діяти в такій ситуації

Сьогодні, 7 лютого, голова селища Нового Сергій Денисенко провів нараду щодо організації заходів профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Повідомив,що селище  Нове потрапило до 3-кілометрової зони протиепізоотичного захисту, епіцентром якої є село Грузьке, де зафіксована смерть диких кабанів в результаті інфекційного зараження. Під час наради наголосив на необхідності ефективного інформування населення. Люди мають знати, що африканську чуму свиней виявили неподалік Кропивницького, у селі Грузьке і повинні розуміти, що за таких обставин необхідно утримуватись від купівлі продукції на стихійних ринках.

Не ризикувати, наголосив селищний голова, необхідно йти за м’ясом до магазинів та на офіційні ринки, де м’ясна продукція перевірена і сертифікована.

Необхідно провести роботу з квартальними.  Саме голови квартальних комітетів мають у ситуації, що виникла, пояснити мешканцям приватного сектору усі загрози, організувати реальний облік всього поголів’я свиней у домогосподарствах та роз’яснити правила що забою тварин. Селищний голова також дав завдання посилити контроль і спільно з поліцією припинити діяльність стихійних ринків, щоб ліквідувати загрозу розповсюдження ураженого хворобою м’яса.У свою чергу, керівники  освіти отримали доручення ретельно стежити, щоб в школах та дитячих садочках використовували для приготування лише найкращу, сертифіковану м’ясну продукцію.